פונטים בעברית להורדה מיידית

החשבון שלי
צביקה רוזנברג
יליד ת"א, בוגר בצלאל בעיצוב גרפי, למד טיפוגרפיה באוניברסיטת המפתחים של Apple ובחברת Adobe, נמנה על קהילת מפתחי הפונטים של Apple, חבר ומרצה באיגודים בינלאומיים של מעצבי אותיות, ומחזיק בפרסים בינלאומיים וישראליים בעיצוב אותיות.

בגיל 17 החלטתי שבא לי לכתוב הגדה של פסח בצורת מגילה, ממש כמו ספר תורה, ועם רפידוגרף דק כתבתי את ההגדה באותיות דפוס מרובעות. ממש כמו סופר סת"ם, אפילו מתחתי אותיות מסויימות כדי לשמור על שוליים ישרים.
 
המשיכה שלי לאותיות התעצמה בעת השירות בבית הדפוס הצבאי, כשעמדתי מוקסם במשך שעות מול מכונת הלינוטייפ אשר "ירקה" שורות עופרת לוהטות. רק בבצלאל הבנתי שהדרך להבנה של האות העברית עוברת בבחינה מעמיקה של כל המרכיבים הצורניים והסגנוניים שלה. תחת עינו הפקוחה של המרצה שלי לטיפוגרפיה, פרופ' אשר אורון, היה עלי לצייר את האות פ' של פרנקריהל בגודל A4, ביד חופשית בלבד!
 
החיפוש אחר אותיות עבריות שתתאמנה לדרישות המעצבים הגרפיים ולטכנולוגיה של סוף שנות השמונים, הביא אותי למסקנה שעלי לעצב אותן בעצמי וליצור ספרית פונטים עבריים יש מאין. וכך, מתוך האהבה לאות העברית והחיפוש הסקרני והמתמיד אחר הקשר בין שורשיה לתרבות ימינו, הקמתי את מסטרפונט לפני כ-30 שנה.
לצפייה בפונטים
© כל הזכויות שמורות למסטרפונט בע"מ