פונטים בעברית להורדה מיידית

החשבון שלי
פונטים בעברית לרשת

סידרת הפונטים עולמי - הסידרה החדשה למעצבי אתרים.

אין יותר התלבטות איך להטמיע באתר מספר פונטים בשתי שפות ששוקלים יותר מידי. בפונט אחד כלולות עברית ואנגלית בהתאמה מושלמת. סידרת עולמי מכילה עברית ולטינית ב-35 שפות באותו משקל, סגנון ועיצוב. בנוסף, חידוש מרענן - ספרוֹת נפרדות לעברית ואנגלית. בעברית גובה הספרוֹת לפי גובה האות ם, ובלטינית גובה הספרוֹת לפי גובה ה Caps.

מה זה בכלל פונט רשת? 

כבר לא צריך להתפשר - הפונטים שהשתמשת בהם בפרינט, מעכשיו חיים גם באתר האינטרנט שלך. הנוכחות של המותג שלך ברשת תהיה עקבית על פי הקו העיצובי שלך.

בעבר, יכלו מעצבי אתרים לצפות מראש איך יראה האתר שלהם לגולשים רק בתנאי שהגבילו עצמם והשתמשו בפונטים הבסיסיים של מערכות ההפעלה, שממילא יש לכולם. רשימת פונטים דלה זו כונתה "גופני רשת בטוחים", ואם רצית כותרות בפונט מיוחד, היה עליך לשתול קבצי תמונה עם כל הכותרות ועם כל המגבלות שבכך.

 

תמונה של פונט לעומת פונט חי

ואז המציאו את טכנולוגיית Font-face – הפונטים יושבים על שרת האתר, והדפדפן יודע "לשדר" אותם כפונטים חיים יחד עם דף האינטרנט למחשב של הגולש. כשמשתמשים בתקן של Font-face, הדפדפן מוריד את הפונט באופן זמני ומשתמש בו לתצוגה חיה של הטקסט. למותר לציין שהפונטים עוברים אופטימיזציה להבטחת איכות תצוגה מירבית. סוף סוף, חופש עיצובי למעצב וללקוח.

 
יתרונות מידיים:

1. עקביות עיצובית, הפרינט עובר לאינטרנט בלי פשרות של פונטים.
2. הפונטים נשארים קריאים וצלולים גם בהגדלה או בהקטנה של - נגישות לבעלי מוגבלויות.
3. מכיוון שמדובר בטקסט, העמודים נטענים במהירות.
4. הטקסט זמין למנועי החיפוש, ומאפשר קידום טוב יותר של האתר במנועי החיפוש.
5. ניתן להעתיק טקסט חי ואף לכתוב באמצעותו (במילוי טפסים מקוונים למשל).

 פונט חי "אפליקציה" באתר רשת

 

 ובהגדלה, הפונטים חדים וצלולים.

 

פונטים חיים ברשת - איך זה עובד?

הפונט לא באמת מותקן על המחשב של הגולש. הדפדפן, באופן זמני, משתמש בו רק לתצוגה חיה של הטקסט.

כשאתה רוכש פונט רשת, כל שצריך לעשות הוא להתקין את הפונט על השרת של האתר, ולהוסיף שורת קוד המפנה אל הפונט בקובץ העיצוב של האתר (CSS). בפעם הבאה שהאתר יעלה לאוויר יוצגו בו הפונטים החיים שבחרת. כאן תוכל לשנות את הפונטים בכל עת.


מה מייחד את גופני הרשת של מסטרפונט?

כעת ניתן לרכוש ולהטמיע כל פונט מספריית מסטרפונט (כולל כל משפחת נרקיס) באתר ללא התחייבות וללא דמי מנוי. פונטי הרשת שלנו עוברים טיפול ידני מיוחד (Hinting) המבטיח את חדותם על המסך בכל רזולוציה. מאחר שאין לנו שליטה איפה תכתבו בפונט על גבי המסך, הרי שעלול לקרות מצב בו האות שנכתבת עלולה ליפול מחוץ לשורת הפיקסלים של המסך וצורתה תיפגע. עבור כל אות ואות בפונט, אנחנו כותבים תוכנית ובה נקבע איזה פיקסלים להדליק ואיזה לכבות, בכל גודל נתון. כמובן שבגודל 12 יודלקו פיקסלים אחרים מאשר בגודל 13 ולפיכך, אנחנו מצמידים לכל אות שבפונט מעין "תוכנית עבודה" ובה הוראות איזה פיקסל רצוי להדליק בכל גודל שתבחרו בכדי לקבל תוצאה חדה על המסך. בבסיס התכנות הזה מצויה החוקיות הויזואלית איתה אנחנו מנסים לשמר את היחוד הצורני של האות על מפה של פיקסלים.

  

פונטי רשת אינם מיועדים להתקנה על מחשב אלא על שרת בלבד.

פונט הרשת יישלח אליך בארבעה פורמטים (TTF, WOFF, SVG, EOT), כך שיהיה תואם ויוצג בהצלחה בכל סוגי הדפדפנים.

תקן Font-face נתמך בכל הדפדפנים המקובלים, כך שהגולשים יראו את האתר שלך בדיוק כפי שעיצבת אותו:

 

‏Google Chrome™ version 4.0 and later
Mozilla® Firefox® version 3.5 and later
Microsoft® Internet Explorer® version 4 and later
Opera™ version 10.10 and later
Apple® Safari® (Webkit) version 3.1 and later
Apple® Mobile Safari®, version 3.0 and later

 


© כל הזכויות שמורות למסטרפונט בע"מ